Потреба в щорічному підживленні калієм є незаперечною. Вміст цього елементу в ґрунтах зазвичай недостатній. Зимовий період спокою триває принаймні, чотири місяці, коли засвоєння калію рослинами дорівнює або близьке до нуля, в той час як переміщення калію в більш глибокі шари ґрунту досить інтенсивне.
Яку дозу калію вносити?
У звичайній технології основним терміном внесення калійного добрива є осінь. Як показує численний досвід, розподіл дози внесення на осінь та весну є більш економічним та біологічно вигідним. У цій технології калій вносять до початку весняної вегетації. Це дозволяє мінімізувати втрати вилуговування, отримуючи доступність елементу для рослин. Компоненти калію, сірки, кальцію або магнію можуть бути внесені в грунт у лютому. До того часу, поки активність всмоктування кореня не зростає, елементи розчиняються у ґрунті на готові до поглинання іони. Розподіл дози, необхідної для внесення, дає можливість більш ефективної організації польових робіт - кінець лютого та початок березня, як правило, не дуже інтенсивні під поглядом польових робіт. Дане добриво має добру розчинність, що дає можливість його внесення навіть в дні з приморозками. Чим легше розчиняються гранули, тим швидше елементи, що містяться в них, переміщаються в кореневу систему рослин. Навіть невелика кількість вологи викликає розчинність гранул Elplon Sprint, а наявні в них елементи переходять безпосередньо у ґрунт.
Високий запас калію з весняним внесенням Elplon Sprint помітно покращує посухостійкість рослини. Між іншим, калій є активатором ряду ферментів, необхідних для правильного росту та розвитку рослини, та підвищує стійкість до грибкових та бактеріальних захворювань. Тому такі рослини будуть здорові і сповнені енергії. Сірка, присутня в складі добриві, швидко доступна для рослин. Разом з калієм вона збільшує поглинання азоту. Дефіцит сірки або її несвоєчасне внесення означає слабке надходження азоту з ґрунту та погіршення його циркуляції в рослині. Застосовуючи калійні добрива взимку або ранньою весною, пам’ятайте про деякі правила.
Не вносити мінеральні добрива в ґрунт:
• залитий водою,
• покритий снігом,
• промерзлий на глибину до 30 см,
• під час опадів
Успіхів Вам і високих врожаїв!